Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biblioteka Elbląska zaprasza na dziedziniec. Czeka tam piękny ogród i niezwykła wystawa

Fot. A. Pastuszka

Tablice przedstawiające zbiory medyczne starych druków oraz fragmenty medycznych podręczników ozdobiły mur dziedzińca Biblioteki Elbląskiej.

Wystawa ma zachęcić do odwiedzania biblioteki i poznawania historii książek medycznych. W Bibliotece Elbląskiej zachowało się około 170 druków medycznych. Pochodzą one ze zbiorów dawnego gimnazjum elbląskiego. Bibliotekarze zdecydowali się przybliżyć starodruki, na co dzień skrywane na bibliotecznych półkach. Ich fragmenty znajdują się na murze dziedzińca.

Na tablicach znajdziemy m.in. informacje, jak kiedyś rozpoznawano choroby na podstawie koloru moczu czy jakich narzędzi używano do zabiegów chirurgicznych w osiemnastym wieku. Tablice promujące zbiory medyczne, a w tym bogato ilustrowane atlasy anatomiczne, opisy chorób, traktaty z pograniczna medycyny, filozofii i teologii na dziedzińcu Biblioteki elbląskiej można oglądać do końca wakacji.

Fot. A. Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, Biblioteka Elbląska
Wirtualny spacer po wystawie inspirowanej filmem J. Machulskiego

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na kolejny wirtualny spacer. Tym razem to wystawa przeniesie nas w świat filmu „Kingsajz” Juliusza Machulskiego. Udostępnienie online galerii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV