Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Bezrobocie na Warmii i Mazurach najwyższe w kraju. Pracy nie ma ponad 50 tysięcy osób

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła w całym kraju średnio 6,1 procent, czyli tyle samo co w lipcu – podał Główny Urząd Statystyczny. W urzędach pracy zarejestrowanych było milion 28 tysięcy osób.

Najmniejsze bezrobocie jest w Wielkopolsce, natomiast największe nadal na Warmii i Mazurach – 9,9 procent, a to jest prawie 51 tysięcy osób bez pracy.

Jeżeli chodzi o nasz region, to powiat braniewski ma najwyższą stopę bezrobocia 18,9 procent i pracy nie ma tam 2,5 tysiąca osób. Dla porównania w Olsztynie, gdzie bezrobocie wynosi tylko 3,5 procent, zarejestrowanych jest 3 tysiące 200 osób bez pracy. Tyle samo bezrobotnych jest w Elblągu gdzie bezrobocie wynosi już prawie 8 procent.

W liczbach bezwzględnych, najwięcej, bo 4 tysiące 400 bezrobotnych jest w powiecie olsztyńskim, ale jak informuje starostwo, sytuacja na tutejszym rynku pracy wydaje się stabilizować. W stosunku do lipca, liczba bezrobotnych w sierpniu wzrosła w powiecie olsztyńskim zaledwie o 11 osób.

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie, GUS, stopa bezrobocia
Krzysztof Krzyżaniak: Podniesienie pensji minimalnej będzie stymulowało gospodarkę

Podniesienie płacy minimalnej musi przebiegać zdroworozsądkowo – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Krzysztof Krzyżaniak, wiceprzewodniczący zarządu regionu warmińsko-mazurskiego NSZZ „Solidarność”. Rząd proponuje, by płaca minimalna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV