Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatne badania przez cały weekend. Do Elbląga zawitała Mobilna Strefa Zdrowia

Fot. J. Sulecki

Akcja Zdrowe Życie dotarła do Elbląga.To możliwość bezpłatnego przebadania się i konsultacji z lekarzami i mobilnym Miasteczku Zdrowia, które w ten weekend stanęło na ulicy Stary Rynek w Elblągu.

Akcja ma charakter ogólnopolski, została zainaugurowana w czerwcu. Przy katedrze świętego Mikołaja każdy może bezpłatnie sprawdzić swój stan zdrowia – podkreśla jedna z organizatorek przedsięwzięcia dietetyk Karolina Kuchta.

Przyjechaliśmy z podstawowymi badaniami kontrolnymi, które powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w roku: to poziom cukru, cholesterolu, badanie EKG i ciśnienie krwi. W pakiecie mamy także badanie spirometrii, USG płuc oraz konsultacje dermatologiczne i dietetyczne.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Możliwość sprawdzenia stanu zdrowia cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Elbląga.

Tutaj, jak jest wszystko od ręki. Grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Na co dzień jest długi czas oczekiwania, to kiedy można wykryć coś co nam dolega? A im szybciej wykryjesz, tym szybciej się wyleczysz. (…) Fajnie, że takie badania są i ludzie mogą się przebadać. Dobrze, że są tutaj ludzie, którzy nie tylko nas przebadają ale i coś więcej o naszym zdrowiu powiedzą.

00:00 / 00:00

Wśród badań, które można wykonać od ręki jest m.in. spirometria, o czym przekonał się reporter Radia Olsztyn. Z jakim skutkiem? Wyjaśnia pulmonolog doktor Anna Kazjaka-Olszewska.

(…) Wykonał pan badanie spirometryczne, które jest badaniem mówiącym nam o tym jak pracują nasze drogi oddechowe przewodzące powietrze. Badanie wykonał pan poprawnie, a jego wynik jest w normie.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Organizatorami akcji są Narodowy Fundusz Zdrowia, PZU Zdrowie, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Aktywów Państwowych, a całość patronatem objął prezydent RP.

W Elblągu do korzystania z badań profilaktycznych zachęcali politycy związani z regionem.

Najważniejsze to zdrowie, życzymy sobie nawzajem tego zdrowia przy każdej okazji. Dziś ja życzę państwu zdrowia przy przeprowadzaniu badań, bo profilaktyka jest niezwykle ważna

– mówi poseł PiS Leonard Krasulski.

00:00 / 00:00

Fot. A. Piedziewicz

Zachęcam do tego, by zadbać o swoje zdrowie, szczególnie po pandemii koronawirusa. Jak trudno nam czasem pójść do lekarza, to jak lekarz przyjeżdża do nas, to jest nam o wiele łatwiej

– dodaje wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Cele akcji przypominał prezes PZU Zdrowie Andrzej Jaworski.

Projekt ma doprowadzić do tego, abyśmy chcieli się badać, abyśmy wcześniej chcieli poznać swoje zdrowie, aby w razie, jeżeli coś jest nie tak, można było szybko i skutecznie się leczyć.

00:00 / 00:00

Profilaktyka jest nie do przecenienia, dzięki profilaktyce żyjemy zdrowiej, dłużej i żyjemy pełnią życia. Z nami jest tu także Izba Aptekarska, bo leki są dobrodziejstwem, ale nadmiar leków – już niekoniecznie, dlatego zapraszam także do porad farmaceutycznych

– mówi Andrzej Zakrzewski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ.

00:00 / 00:00

Fot. A. Piedziewicz

Mobilne miasteczko zdrowia na ulicy Stary Rynek w Elblągu będzie czynne dziś do godziny 19 i w niedzielę (11 września) od 10 do 19. W tym roku w województwie warmińsko-mazurskim takie miasteczko pojawi się jeszcze w Działdowie. Będzie to 15 i 16 października.

Fot. J. Sulecki

W Elblągu gości mobilna strefa zdrowia

Autor: A. Piedziewicz / J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, badania, spirometria, dietetyk, dermatolog, diagnostyka, poziom cukru, Zdrowe Życie, adrowie, cholesterolu, badanie EKG
W Elblągu gości mobilna strefa zdrowia

W mobilnej strefie każdy może wykonać ważne badania diagnostyczne, takie jak m.in. EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz spirometrię. Wyniki można od razu...

Zamknij
RadioOlsztynTV