Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatne audycje wyborcze w Radiu Olsztyn

Baner wybory

W niedzielę 7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. W jej trakcie na pięcioletnie kadencje wybrani zostaną członkowie organów władzy lokalnej. Na antenie Radia Olsztyn komitety wyborcze mogą wyemitować nieodpłatne audycje wyborcze. 

Warunki i zasady skorzystania z bezpłatnego czasu antenowego.

1. Zgodnie z postanowieniami ww. ustawy i rozporządzenia „Radio Olsztyn” S.A. w likwidacji udostępnia bezpłatny czas antenowy na audycje przygotowane przez komitety wyborcze w łącznym wymiarze 24 godzin, w tym:

– 20 godzin dla komitetów reprezentujących kandydatów w wyborach radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich,
– 4 godziny dla kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

2. Przydział czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze dokonywany jest na podstawie złożonego przez pełnomocnika wniosku o przyznanie nieodpłatnego czasu antenowego.  Wniosek o przyznanie nieodpłatnego czasu antenowego powinien zawierać:

– nazwę komitetu wyborczego;
– imię, nazwisko i adres zamieszkania pełnomocnika wyborczego komitetu wyborczego.

Do wniosku dołączone winno być pisemne pełnomocnictwo (nie kopia), jeżeli wniosek w imieniu pełnomocnika wyborczego komitetu wyborczego o przydział czasu antenowego sporządziła osoba przez niego upoważniona. Przykładowy wniosek do pobrania (pobierz)

3. Przydział czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych przez komitet wyborczy jest dokonywany na podstawie złożonego przez pełnomocnika wniosku o przydział nieodpłatnego czasu antenowego dostarczonego, nie później niż w 22 dniu przed dniem wyborów czyli do soboty 16 marca 2024 r., do siedziby rozgłośni w Olsztynie przy ulicy Radiowej 24:

– w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 15.00 – osobiście w sekretariacie rozgłośni;
– w dni świąteczne w godzinach od 8.00 do 15.00 u producenta programu;
– listownie pod adres : Radio Olsztyn S.A. w likwidacji, ul Radiowa 24 10-206 OLSZTYN.

4. Komitety wyborcze, które zarejestrowały kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta oraz listy kandydatów na radnych, mogą prowadzić łączną kampanię wyborczą na antenie Polskiego Radia Olsztyn. O zamiarze prowadzenia kampanii łącznej, pełnomocnicy informują we wniosku o przydział nieodpłatnego czasu antenowego.

5.  Podział czasu antenowego, dla komitetów wyborczych, które zawnioskowały o jego przydział, dokonywany jest proporcjonalnie do liczby zarejestrowanych list kandydatów w okręgach wyborczych na obszarze emitowania programu Polskiego Radia Olsztyn (wybory do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich) oraz proporcjonalnie do liczby kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.  Czas rozpowszechniania audycji wyborczych w wyborach samorządowych dzieli się między uprawnione komitety wyborcze proporcjonalnie do liczby zarejestrowanych przez nie list kandydatów, na podstawie informacji okręgowej komisji wyborczej.

6. O kolejności emisji audycji poszczególnych komitetów zdecyduje losowanie, które zostanie przeprowadzone w poniedziałek 18 marca, o godzinie 11:00 w siedzibie „Radia Olsztyn” S.A. w likwidacji w Olsztynie przy ul. Radiowej 24.

Redaktorem odpowiedzialnym w zakresie nieodpłatnych emisji audycji wyborczych jest Marek Koter tel. 606 741 626, e-mail wybory@radioolsztyn.pl

Debaty kandydatów na antenie Radia Olsztyn.

Przed pierwszą turą wyborów samorządowych Radio Olsztyn zaplanowało 4 debaty dla komitetów wyborczych. Poniżej prezentujemy terminy oraz miejsca debaty:

27 marca – kandydaci do sejmiku województwa (miejsce: Olsztyn, godz. 17:15)
2 kwietnia – kandydaci na prezydenta Elbląga (miejsce: Olsztyn, godz. 17:15)
3 kwietnia – kandydaci na prezydenta Ełku (miejsce: Olsztyn, godz. 17:15)
4 kwietnia – kandydaci na prezydenta Olsztyna (miejsce: Olsztyn, godz. 17:15)

Autor: M. Koter
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w audycje wyborcze
Sondaże, informacje, komentarze. Radio Olsztyn zaprasza na wieczór wyborczy i powyborczy poranek

Chcesz być na bieżąco? Interesują Cię pierwsze sondażowe wyniki wyborów? Czekasz na komentarze? NIEDZIELA - WIECZÓR WYBORCZY Po zamknięciu lokali wyborczych, o godzinie 21, rozpoczynamy wieczór...

Zamknij
RadioOlsztynTV