Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatna podróż pociągiem w Dniu Dziecka. Kto może skorzystać?

Fot. PKP Intertcity

W środę 1 czerwca dzieci i młodzież do lat 16 będą mogły podróżować bezpłatnie wszystkimi pociągami PKP Intercity. Darmowe bilety można pobrać w kasie lub, z wyjątkiem pociągów EIP (Pendolino), u konduktora. Bilety są już w sprzedaży.

Jak podała spółka w komunikacie, aby w Dniu Dziecka dzieci i młodzież do 16 roku życia mogły podróżować po Polsce bezpłatnie pociągami PKP Intercity, wystarczy pobrać darmowy bilet w kasie biletowej lub u konduktora. Oferta obowiązuje również w połączeniach kategorii EIP, realizowanych przez Pendolino, w których jednak darmowego biletu nie będzie można pobrać u konduktora.

Przewoźnik przypomniał, że do darmowego biletu w drugiej klasie uprawnia potwierdzający wiek dziecka dokument, który należy okazać również podczas kontroli biletów. Może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. Dzieci poniżej 4 roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc.

Spółka dodała, że bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione, więc na każdą podróż trzeba pobrać oddzielny bilet.

PKP Intercity podało, że posiada ofertę, która pozwala na zakup tańszych biletów również dla opiekunów dzieci. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16 roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Jak wskazano, z ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37 proc. otrzymają również 30 proc upustu na zakupione bilety, jeśli przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. Dodano, że dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka, może być również uczestnikiem grupy Biletu Rodzinnego lub Dużej Rodziny.

Redakcja: A. Niebojewska za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, dzieci, kolej, PKP Intercity, Dzień Dziecka
Dziś obchodzimy Dzień Dziecka. Co o swoim święcie mówią najmłodsi?

Kiedy kończy się "karierę dziecka"? Czy Dzień Dziecka powinien być obchodzony codziennie? Jakich słów nie powinni używać najmłodsi? Dorota Grzymska zarejestrowała rozmowy z przedszkolakami z olsztyńskich...

Zamknij
RadioOlsztynTV