Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś obchodzimy Dzień Dziecka. Co o swoim święcie mówią najmłodsi?

Kiedy kończy się „karierę dziecka”? Czy Dzień Dziecka powinien być obchodzony codziennie? Jakich słów nie powinni używać najmłodsi?

Dorota Grzymska zarejestrowała rozmowy z przedszkolakami z olsztyńskich placówek o Dniu Dziecka. Czego ciekawego się dowiedziała?

Z okazji Dnia Dziecka Radio Olsztyn zorganizowało konkurs na wymarzony plac zabaw. Dziś, po godzinie 10, zwycięskie przedszkole otrzyma specjalny bon. Kto wygrał internetowe głosowanie? Śledźcie uważnie naszą stronę i słuchajcie audycji Bliższe Spotkania!

Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Ma on upowszechniać ideały i cele dotyczące praw dziecka zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945). Obchodzony jest od 1955 roku w różne dni roku, w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce – 1 czerwca.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

„Wygraj plac zabaw od Radia Olsztyn”. Zakończyliśmy głosowanie na najciekawszą pracę

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, dzieci, Dzień Dziecka
Edukacja przez zabawę. Najmłodsi świętowali Dzień Dziecka w parku Kusocińskiego

Edukacja przez zabawę - z takiego założenia wychodzą organizatorzy dzisiejszego (wtorek) spotkania z okazji Dnia Dziecka. W olsztyńskim parku Kusocińskiego przedszkolaki dowiadywały się m.in. o zachowaniu...

Zamknij
RadioOlsztynTV