Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatna infolinia, pomoc szpitalom. Żołnierze WOT odciążają służbę zdrowia

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają osoby starsze. Fot. DWOT

Duże zainteresowanie „Platformą Wsparcia WOT” w województwie warmińsko-mazurskim. Przypomnijmy – to ogólnopolska całodobowa bezpłatna infolinia.

Pod numer 800 100 115 mogą dzwonić pracownicy ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i innych instytucji pomocowych z prośbą o wsparcie terytorialsów. Żołnierz obsługujący infolinię przekaże taką informację koordynatorowi z właściwej brygady, który zajmie się realizacją zadania.

Wnioski cały czas do nas spływają. Dotyczą m.in. transportu i dystrybucji żywności, zakupów, płynów do dezynfekcji i środków ochrony osobistej. Dostarczamy również posiłki kombatantom, których w regionie jest niemal 60, a także do izolatoriów

– mówi Paulina Kucińska, rzecznik 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

00:00 / 00:00

Z terytorialsami można kontaktować się również za pośrednictwem strony internetowej: www.pomocwot.ron.mil.pl.

Dodatkowo warmińsko-mazurski oddział NFZ rozpoczął szkolenie żołnierzy WOT z obsługi systemu informatycznego bazy łóżkowej w szpitalach. Chodzi o monitoring aktualnej bazy danych na temat miejsc, w których mogą być leczeni pacjenci z COVID-19 – wyjaśnia Magdalena Mil z regionalnego oddziału Funduszu.

Jak dodaje Magdalena Mil, ma to nie tylko usprawnić kierowanie pacjentów do placówek, które mają jeszcze wolne miejsca, ale przede wszystkim odciążyć pracowników szpitali. Monitoring wolnych tzw. covidowych łóżek będzie prowadzony całodobowo. Zbiorcze statystyki będą aktualizowane siedem dni w tygodniu, co 3-4 godziny.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka/I. Malewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w służba zdrowia, infolinia, szpitale
Bezpłatna linia wsparcia od terytorialsów. Żołnierze pomagają instytucjom i organizacjom socjalnym

Rusza całodobowa bezpłatna infolinia telefoniczna, której zadaniem będzie określenie potrzeb wsparcia ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i innych instytucji pomocowych. Jej obsługą zajmą się żołnierze Wojsk...

Zamknij
RadioOlsztynTV