Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Bezpieczne Andrzejki”. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole trzeźwości

– Świętując Andrzejki nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa – apelują o to policjanci, którzy rozpoczęli kolejną akcję wzmożonych kontroli. W całej Polsce w tym czasie funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierowców.

Wciąż wiele osób – na przykład przy okazji świętowania imienin – zapomina się i wsiada za kółko pod wpływem alkoholu. Na Warmii i Mazurach w tym roku (do października) policjanci wychwycili ponad 3 300 pijanych kierowców.

– Kary powinny odstraszać – podkreślił asp. Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Za jazdę po spożyciu alkoholu – czyli do pół promila – kierowca dostaje grzywnę wysokości 2,5 tysiąca złotych i zakaz prowadzenia pojazdów od pół roku do 3 lat. Jazda w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej pół promila – to już ryzyko kary pozbawienia wolności do 2 lat i obligatoryjny zakaz prowadzenia od 3 do nawet 15 lat.

00:00 / 00:00

Policjanci teraz będą więc przede wszystkim kontrolować trzeźwość kierowców. Jeżeli zdecydujemy się na powrót ze spotkania towarzyskiego pieszo, również zadbajmy o własne bezpieczeństwo. O tej porze roku warto być widocznym na drodze i nosić elementy odblaskowe.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzejki
Bliższe spotkania – 29.11.2019 r.

Andrzejki oraz konkurs Piosenki Artystycznej w Kętrzynie to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Izabela Malewska. Na świętego Andrzeja błyska pannom...

Zamknij
RadioOlsztynTV