Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezdomna, która spała w namiocie trafiła do schroniska

Bezdomna kobieta spała w namiocie. Fot. SM Olsztyn

W Olsztynie strażnicy miejscy pomogli kolejnej bezdomnej osobie.

Podczas kontroli koczowiska przy ulicy Bałtyckiej znaleźli bezdomną, która spała w namiocie. Po rozmowie z funkcjonariuszami kobieta zdecydowała się przyjąć pomoc i została odwieziona do schroniska dla osób bezdomnych. To już kolejna osoba, której udzielono pomocy w ostatnich dniach. Podczas kontroli koczowiska przy ulicy Witosa strażnicy zastali dwóch mężczyzn w stanie upojenia alkoholowego. Nie byli oni w stanie poruszać się o własnych siłach. Obaj przewiezieni zostali do izby wytrzeźwień.

Przed nami mroźne dni. Synoptycy zapowiadają kilkunastostopniowe mrozy. Taka pogoda to zagrożenie nie tylko dla osób bezdomnych, ale także starszych, samotnych, schorowanych oraz nietrzeźwych. Pamiętamy, że czasami wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie!

Na Warmii i Mazurach działa całodobowa infolinia dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy. Pod numerem telefonu 800 165 320 można sprawdzić m.in. gdzie są wolne miejsca noclegowe, jadłodajnie oraz punkty udzielania pomocy finansowej, prawnej i medycznej.

  • 997 lub 112 – Policja
  • 986 lub 911 – Straż Miejska
  • (89) 522 81 12 – Dyżurny Miasta
  • (89) 534 04 14 – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
  • (89) 521 04 49 – Schronisko dla bezdomnych.

Według ostatnich danych na Warmii i Mazurach przebywa 1,5 tysiąca osób bezdomnych. Obecnie największe noclegownie na Warmii i Mazurach są przepełnione. Najciaśniej jest w Olsztynie, Elblągu, Ełku oraz w powiatach: ostródzkim, iławskim i bartoszyckim.

Bezdomna kobieta spała w namiocie. Fot. SM Olsztyn

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, bezdomni, pomoc, mróz, straż miejska
Po ataku zimy Olsztyn został sparaliżowany

Poranny atak zimy doprowadził do paraliżu komunikacyjnego w wielu miejscach. W olbrzymim korku stanął prawie cały Olsztyn. Planowo do celu docierały jedynie tramwaje. Tak tłumaczył tę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV