JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Będzie walka o utrzymanie. Koszykarki KKS-u Olsztyn przegrały z SMS-em PZKosz Łomianki

To był mecz ostatniej szansy, której koszykarki KKS-u Olsztyn niestety nie wykorzystały. We własnej hali przegrały z SMS-em PZKosz Łomianki 72:77. Tym samym muszą walczyć o utrzymanie w 1. lidze.

– To oznacza jedno – mówi trener KKS-u, Tomasz Sztąberski:

W niedzielę jedziemy do Warszawy na wycieczkę. Ten mecz będzie bez znaczenia, jeśli chodzi o nasz zespół. Porażka skazuje nas na grę o utrzymanie. Na pewno będzie ciężko, ale przeżyliśmy to także w ubiegłych latach, więc mamy doświadczenie. Patrząc po końcówce meczu z Łomiankami wierzę, że utrzymamy 1. ligę dla Olsztyna.

00:00 / 00:00

– Zabrakło nam kilku minut, żeby odwrócić losy spotkania – komentowała z kolei Joanna Markiewicz, kapitan KKS-u:

Przeciwniczki bardzo zacieśniały strefę podkoszową, więc ciężko było nam tam podejść. Gdybyśmy trafiły punty z obwodu, to wynik byłby zupełnie inny. Jestem przekonana, że gdyby były jeszcze dwie dodatkowe minuty, to byśmy wygrały.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio