Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie nowy przystanek kolejowy w Nikielkowie

Nowy wiadukt w Nikielkowie. Fot. PKP PLK

Przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu – to główny cel rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Jeden z przystanków powstanie m.in. w podolsztyńskim Nikielkowie.

Dzięki programowi, w województwie będzie lepszy dostęp do kolei w sześciu lokalizacjach, m.in. na linii Olsztyn – Korsze powstanie nowy przystanek w Nikielkowie.

To kolejna inicjatywa, zachęcająca do podróży koleją, zwłaszcza w codziennych dojazdach do pracy lub szkoły. W Nikielkowie powstaną dwa perony o długości 150 metrów wraz z dojściem na wiadukt drogowy przy ulicy Lawendowej

– zapowiada Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK.

00:00 / 00:00

Będą też wiaty, ławki, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Na potrzeby rowerzystów ustawione zostaną stojaki rowerowe. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym roku, a zakończenie pod koniec roku przyszłego.

Dodajmy, że PKP PLK ogłosiły też przetarg na budowę przystanku Wietrzychowo na linii Olsztyn-Działdowo.

Ponadto w planach jest budowa nowego przystanku w Kolnie, a także wydłużenie peronów w Pasłęku, Działdowie i przebudowa przystanku w Łankiejmach.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, przystanek
PKP zaczyna realizować rządowy program. Region zyska nowe przystanki i połączenia kolejowe

Mieszkańcy Wietrzychowa w powiecie nidzickim będą mieli dostęp do kolejowych połączeń m.in. w kierunku Olsztyna, Nidzicy i Działdowa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na...

Zamknij
RadioOlsztynTV