Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie nowy plan przeciwpowodziowy Żuław i okolic. Można zgłaszać się na konsultacje

Żuławy Elbląskie. Fot. M. Stankiewicz

Wody Polskie w Gdańsku aktualizują Plan Zarządzania Ryzykiem Powodziowym i Plan Gospodarowania Wodami. W przyszłym tygodniu odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Przeprowadzone będą zdalnie, za pośrednictwem platformy internetowej. To ważna informacja dla mieszkańców Zlewni Elbląg, przede wszystkim Żuław. Chętni muszą wcześniej się zarejestrować, żeby uzyskać dostęp do spotkania.

Oba plany są strategiczne dla gospodarowania wodami. Są aktualizowane co sześć lat, na naszym terenie ruszają 25 maja

– przekazał Andrzej Winiarski, dyrektor Wód Polskich w Gdańsku.

Mieszkańców Żuław powinien szczególnie interesować podzielony na 8 obszarów plan przeciwpowodziowy, bo każdy zawiera po kilkanaście projektów przygotowanych konkretnie na ich potrzeby. Każdy zarejestrowany będzie mógł zadać pytanie, odpowiedź padnie podczas panelu, będzie ona też zamieszczona na stronach internetowych. Konsultacje dotyczące aktualizacji Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym i Planów Gospodarowania Wodami prowadzone są w całej Polsce. Potrwają do października.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Żuławy
Wyższy poziom wód na Żuławach. Silny wiatr powoduje cofkę

Rośnie poziom wód na Żuławach. Jak podają hydrolodzy, na wszystkich stacjach jest on poniżej stanu ostrzegawczego, ale w kilku miejscach zauważono trend rosnący. Chodzi o wskaźniki...

Zamknij
RadioOlsztynTV