Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie częścią ważnej drogi. Jak wyglądają prace na odcinku Ornowo – Wirwajdy?

Fot. GDDKiA Olsztyn

To tylko pięciokilometrowy kawałek, ale będzie częścią bardzo ważnej drogi. Sprawdziliśmy postęp prac na odcinku Ornowo – Wirwajdy.

To początek drogi ekspresowej S5, która obecnie jest na etapie wykonywania studium ekonomiczno-techniczno- środowiskowego. Za kilka lat będzie to droga ekspresowa do Grudziądza. Teraz odcinek Ornowo – Wirwajdy to kontynuacja obwodnicy Ostródy, która dochodzi od skrzyżowania z DK16, właśnie w Wirwajdach.

Kończą się już prace na ostatnim obiekcie – to tunel, którego konstrukcja ustawiona jest już nad drogą. A w przyszłym tygodniu zaplanowano jej zasypywanie.  Robert Gromala, dyrektor kontraktu z firmy Budimex zapewnia, że termin oddania odcinka będzie dotrzymany.

00:00 / 00:00

Za półtora miesiąca inwestor przystąpi do pierwszych prac bitumicznych. Jeśli prace będą postępować w tak dobrym tempie jak dotychczas, to niewykluczone, że inwestycja gotowa będzie przed czasem. Jednak termin zakończenia prac jest dość odległy – informuje Karol Głębocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Zakończenie budowy zaplanowano na maj 2023 rok, a koszt inwestycji to 203 mln złotych.

 

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Fot. GDDKiA Olsztyn

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w droga, remont drogi, video, S5, Ornowo
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. „Dzięki strażakom Polacy czują się bezpiecznie”

Tyle samo powrotów, co wyjazdów - takie życzenia składali sobie ratownicy podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Ich pierwsza część odbyła się pod pomnikiem upamiętniającym strażaków, którzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV