Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą zachęcać do bezpłatnych badań. Rozpoczyna się Tydzień Zdrowia Kobiet

Szefowa Ministerstwa Zdrowia Izabela Leszczyna zachęca wszystkie panie do zadbania o siebie i zrobienia bezpłatnych badań profilaktycznych. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Zdrowia Kobiet.

Izabela Leszczyna poinformowała, że przez cały tydzień resort będzie edukować kobiety w wielu ważnych tematach zdrowotnych.

Będziemy przez 7 dni mówić o tym, co możesz zrobić dla swojego zdrowia i swojego życia, przede wszystkim o bezpłatnych, cyklicznych badaniach, które możesz, a nawet powinnaś robić dla siebie, swojego zdrowia, swojego życia. To wszystko w ramach akcji „Świadoma i bezpieczna ja”

– powiedziała.

Każdy dzień Tygodnia Zdrowia Kobiet będzie poświęcony konkretnej tematyce: poniedziałek 4 marca to Międzynarodowy Dzień Świadomości HPV, wtorek – profilaktyka, środa – mammografia, czwartek – cytologia, piątek – kardiologia, sobota – opieka psychiatryczna i niedziela – onkopłodność. W poniedziałek 11 marca zaplanowano dzień z profilaktyką dla mężczyzn.

Z okazji Tygodnia Zdrowia Kobiet w siedzibach oddziałów wojewódzkich NFZ będą organizowane wydarzenia promujące zachowania profilaktyczne. Od 4 do 8 marca NFZ uruchomi specjalny dyżur konsultantów Telefonicznej Informacji Pacjenta. Dzwoniąc pod bezpłatny całodobowy numer 800 190 590, każda kobieta będzie mogła uzyskać pełną wiedzę na temat wszystkich zalecanych kobietom badań profilaktycznych.

Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badanie można wykonać.

Redakcja: A. Niebojewska za IAR

Więcej w kobieta, zdrowie
Promują aktywny tryb życia i zachęcają do samodzielnego dbania o zdrowie

Jak dostać się do lekarza specjalisty, jak skomponować zdrową dietę i zadbać o kondycję fizyczną? Warmińsko-Mazurski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia realizuje autorski projekt skierowany do pełnoletnich...

Zamknij
RadioOlsztynTV