Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą utrudnienia w Ostródzie. Potrwają kilka miesięcy

Fot. olsztyn.eu

Kierowcy z Ostródy w najbliższych miesiącach muszą przygotować się na utrudnienia. Te związane są z przebudową skrzyżowań w mieście, na których powstaną ronda.

Rozstrzygnięto już przetarg na budowę 2 pierwszych – powstaną u zbiegu ulicy Drwęckiej z Grunwaldzką oraz Drwęckiej z Olsztyńską – powiedział nam starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski.

Bardzo mocno usprawni to ruch kołowy na terenie miasta. Czekaliśmy wiele lat na to by to zrobić. Mam nadzieję, że ten rok przyniesie takie rozwiązania, że będziemy mogli pod koniec roku albo na początku przyszłego, otwierać ronda które w znacznym stopniu usprawnią ruch na terenie całego miasta.

00:00 / 00:00

Budowa wspomnianych rond, to koszt rzędu 10 milionów złotych z czego 80 procent będzie pochodziło z programu Polski Ład. Jak dodał ostródzki starosta, przed samorządem jeszcze rozstrzygnięcie przetargu na budowę trzeciego skrzyżowania, na które wcześniej pozyskano pieniądze. To ostatnie miałoby powstać u zbiegu ulic Mickiewicza i Olsztyńskiej.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, Ostróda, przebudowa, rondo
Porta Mare i rozwój portu morskiego w Porannych Pytaniach

Od życzeń powodzenia w 2023 roku, kierowanych do elblążan i słuchaczy zaczął spotkanie gość Porannych Pytań Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych. Potwierdził też dobrą wiadomość o...

Zamknij
RadioOlsztynTV