Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Będą utrudnienia na DK57. Jedna z głównych ulic Biskupca przejdzie remont

W Biskupcu rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej. To ważna ulica w mieście łącząca ul. Dworcową z al. Niepodległości, która jest częścią drogi krajowej nr 57.

Przebudowany zostanie chodnik, powstanie ścieżka rowerowa, przejście dla pieszych, nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Zmiany w organizacji ruchu na Grunwaldzkiej, Dworcowej i Kolejowej zaczną obowiązywać od poniedziałku – do odwołania.

Ulica Grunwaldzka zostanie całkowicie zamknięta dla samochodów i pieszych. Mieszkańcy i przedsiębiorcy, którzy mają tam swoje firmy, będą musieli uzgodnić wejście z wykonawcą robót. Parkowanie dla mieszkańców będzie możliwe na terenie miejskiego amfiteatru. Ulica Dworcowa stanie się dwukierunkowa. Nie będzie można parkować naprzeciwko budynku poczty. Będzie tam tzw. mijanka z pierwszeństwem przejazdu od strony dworca PKS. Trzeba uważnie patrzeć na znaki.

Przystanek autobusowy dla wszystkich linii komunikacji publicznej oraz dla przewoźnika „WOJTEX” z dworca PKS zostanie przeniesiony na przyległy teren (po lewej stronie) naprzeciw rampy i sklepu meblowego, ponieważ teren przy budynku dworca będzie służył tylko i wyłącznie jako plac manewrowy dla autobusu linii 510, autobusu Warszawa- Mrągowo, Suwałki – Olsztyn – Gdańsk i innych. Lokalizacja przystanku linii 510 pozostaje niezmieniona. Przystanek linii Warszawa-Mrągowo, Olsztyn – Suwałki- Gdańsk, Biskupiec – Lidzbark Warmiński, zostaje przeniesiony z ulicy Grunwaldzkiej na ulicę Dworcową w to samo miejsce co istniejący przystanek dla linii 510 ( ul. Dworcowa 2A).

Na przebudowę ul. Grunwaldzkiej gmina Biskupiec pozyskała ponad 1 mln 185 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To prawie połowa całej inwestycji, której koszt wynosi 2 mln 471 tys. zł.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, droga, ulica
Remont DK65. Przebudowane będą skrzyżowania, powstaną chodniki

Kolejny odcinek drogi krajowej nr 65 będzie rozbudowany. Chodzi o fragment od Nowej Wsi Ełckiej do granicy województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Przebudowany zostanie ponad 12-kilometrowy odcinek...

Zamknij
RadioOlsztynTV