Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą usprawnienia w zdalnym nauczaniu. Do szkół trafią dodatkowe komputery

Są dodatkowe pieniądze na zakup sprzętu komputerowego do szkół. O środki od pierwszego kwietnia będą mogły ubiegać się samorządy. To forma wsparcia rządu w trwającym nauczaniu zdalnym.

Nie wszyscy uczniowie mają w domach komputery, są też rodziny wielodzietne, gdzie z jednego sprzętu korzysta kilkoro dzieci. W takich sytuacjach zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji komputer, jeśli dyrekcja szkoły wyrazi na to zgodę, można z niej wypożyczyć.

Sprzęt, którym dysponują szkoły to jednak często nie laptopy, a komputery starszej generacji ze skrzynią i monitorem. Ich transport jest kłopotliwy i łatwo je uszkodzić. Teraz szkoły będą mogły doposażyć się w nowoczesny sprzęt, co w czasie pandemii koronawirusa, ma być odpowiedzią na potrzeby uczniów – informuje Małgorzata Hochleitner z warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Pieniądze zostały wygospodarowane w ramach środków z programu operacyjnego Polska Cyfrowa.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, szkoła, uczniowie, komputer, dofinansowanie, lekcje, wsparcie, dodatkowe
ZUS zapowiada: jesteśmy gotowi do realizacji „tarczy antykryzysowej”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej. „Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa będą realizowane priorytetowo” – podkreśla prof....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV