Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą rozmawiać o rolnictwie. Ruszają Warmińsko-Mazurskie Dni Pola

O rolnictwie – praktycznie. Rozpoczynają się Warmińsko-Mazurskie Dni Pola współorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Eksperci będą spotykać się z rolnikami z całego regionu. Na 19 poletkach demonstracyjnych zaplanowano sesje m.in. z właścicielami gospodarstw, przedstawicielami firm produktów rolniczych oraz samorządowcami. Chcą rozmawiać m.in. o bioróżnorodności roślin uprawnych, a także o ich odmianach odpornych na suszę i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Warmińsko-Mazurskie Dni Pola to także rozmowy z naukowcami – z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ale także Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

Pierwsza sesja w poniedziałek w Olsztynie, później zaplanowano spotkania w Kętrzynie, Mrągowie, Piszu i Giżycku. Warmińsko-Mazurskie Dni Pola odbywają się po raz trzeci.

Harmonogram Dni Pola

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, uprawy, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie
Dni Pola 2023. Tu nauka spotyka się z rolniczą praktyką

Wkrótce nauka spotka się z rolniczą praktyką. 12 czerwca na poletkach demonstracyjnych w regionie rozpoczną się III Warmińsko-Mazurskie Dni Pola. Doradcy z ODR i naukowcy zapraszają...

Zamknij
RadioOlsztynTV