Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Baśniowe postacie opanowały Olsztyn. Światowe Dni Bajki potrwają do niedzieli

Światowe Dni Bajki w Olsztynie. Fot. archiwum Radia Olsztyn

Jak co roku w stolicy Warmii i Mazur nie zabraknie niezwykłych atrakcji i wydarzeń. Światowe Dni Bajki obchodzone są po raz dwunasty.

Bajki i ich bohaterzy będą rządzić Olsztynem od czwartku do niedzieli (24-27 maja). Zajrzą w niemal każdy zakątek i będą zabawiać mieszkańców i przyjezdnych w każdym wieku.

Czwartek 24 maja
Pierwszy kontakt z bajkami mieli pasażerowie komunikacji publicznej. Pod hasłem „Bajka jedzie z nami” najpopularniejsze opowieści czytano dziś w tramwajach i autobusach. Baśni można było słuchać łącznie w ponad 130 pojazdach.

Piątek 25 maja
Uroczysta inauguracja obchodów odbędzie się w piątek (25 maja) o godzinie 10. To tradycyjny, kolorowy przemarsz ulicami Olsztyna. W tym roku korowód przejdzie spod ratusza w kierunku Starego Miasta i dalej do Parku Centralnego.

Paradę poprowadzą perkusiści z Państwowej Szkoły Muzycznej. W parku rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszą prezentację baśniowej grupy. Jury oceni przede wszystkim wkład pracy włożony w odzwierciedlenie postaci występujących w bajce oraz pomysłowość w prezentacji całej grupy.

Sobota 26 maja
Bajkowa sobota upłynie pod znakiem sportowych i rekreacyjnych aktywności. Słoneczna Polana tętnić będzie życiem od godziny 11. Metę będzie tam mieć „Bajkowy, rodzinny zlot rowerowy”. Nie zabraknie potyczek szachowych, zabaw, konkursów i pokazów.

Niedziela 27 maja
Na zakończenie bajkowe spotkanie w amfiteatrze. W niedzielę przed południem w sali kameralnej rozpoczną się warsztaty, które poprowadzą:  ilustrator dziecięcy Piotr Mikołajczyk i autor literatury dla najmłodszych Arkadiusz Łakomiak.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

Fot. bajka.org.pl

Autor: B.Gajlewska
Redakcja:B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, bajka, bajki, Światowe Dni Bajki
Czy kolejne miliony na rozbudowę systemu ITS w Olsztynie rozładują korki? Są poważne wątpliwości

Rozbudowa systemu będzie polegała między innymi na instalacji 11 nowych biletomatów, obecnie jest ich 37. Na przystankach zawiśnie też 27 kamer i kolejnych 25 elektronicznych tablic...

Zamknij
RadioOlsztynTV