Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bartoszycki szpital nagrodzony za wsparcie w walce z pandemią

Fot. ngo.pl

Szpital Powiatowy w Bartoszycach został laureatem ogólnopolskiej nagrody „DNA – bo pomaganie mamy w genach” w kategorii wsparcie społeczne w walce z pandemią COVID-19.

Placówka została wyróżniona za edukację, przekazanie środków higieny i pomoc straży pożarnej. Musieliśmy reagować na nową sytuację i pomagać – wyjaśnia dyrektor szpitala Sławomir Wójcik.

W tych trudnych czasach pandemicznych – na samym początku, kiedy nie było jeszcze gotowych procedur – trzeba było stworzyć coś z niczego i robiliśmy to, co było w naszej mocy. Straż pożarna zwróciła się do nas, czy możemy przekazać im środki ochrony osobistej, czy możemy pomóc w utylizacji odpadów medycznych, czy możemy im zapewnić dezynfekcję pojazdów.

00:00 / 00:00

Szpital przekazał środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekcyjne także Domowi Pomocy Społecznej. Pracownicy szpitala prowadzili edukację w zakresie walki z pandemią COV ID-19 w lokalnych mediach, a także organizowali wyjazdowe punkty szczepień na festynach i imprezach organizowanych przez różne inne instytucje.

W konkursie nagrodzone zostały organizacje pozarządowe, firmy oraz spółki państwowe. Nagrody wręczono podczas Gali Polskiej Mocy Biznesu.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, gala, kongres, pomaganie, pandemia, szpital powiatowy w Bartoszycach, Polska Moc Biznesu
„Film balkonowy” nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

Niezwykły, uniwersalny i wielokrotnie już nagradzany film Pawła Łozińskiego otrzymał właśnie nominację do najważniejszych europejskich nagród filmowych. Zwycięzcę poznamy już 10 grudnia podczas uroczystej gali odbywającej...

Zamknij
RadioOlsztynTV