Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bartłomieja Misiewicza zastąpiła była oficer prasowa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu major Anna Pęzioł-Wójtowicz

Rzeczniczką MON została major Anna Pęzioł-Wójtowicz. Fot. wojsko-polskie.pl

Rzeczniczką Ministerstwa Obrony Narodowej została major Anna Pęzioł-Wójtowicz. Resort obrony nie miał rzecznika od lutego.

Nowa rzecznik już wcześniej pracowała w ministerstwie, gdzie zajmowała się sprawami kobiet, pełniąc funkcję pełnomocnika MON do spraw Wojskowej Służby Kobiet. Anna Pęzioł-Wójtowicz służyła także jako oficer prasowy w 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu.

Major Anna Pęzioł-Wójtowicz ma 36 lat i pochodzi z Kraśnika. Służbę wojskową rozpoczęła jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu w 2005 roku. Po ukończeniu szkoły oficerskiej, pełniła służbę wojskową na stanowiskach: dowódcy plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu, oficera prasowego 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, młodszego specjalisty w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej, w sekretariacie MON oraz w Centrum Operacyjnym MON.

Nowa rzecznik jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku stosunki międzynarodowe – dyplomacja oraz stypendystką Uniwersytetu w Antwerpii. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej.
(BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rzecznik prasowy, MON, Ministerstwo Obrony narodowej
Prezydent Andrzej Duda pisze do szefa MON list w sprawie utworzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu

Prezydent Andrzej Duda wysłał do ministra obrony narodowej dwa pisma, w których prosi o informację na temat realizacji decyzji podjętych podczas ostatniego szczytu NATO oraz obsadzenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV