Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bardzo sucho w lasach regionu. Wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia pożarem

Fot. Mira Stankiewicz

W lasach województwa warmińsko-mazurskiego jest bardzo sucho. W większości nadleśnictw obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, a wilgotność ściółki jest poniżej 15 procent.

Trzeba pamiętać o zakazie używania otwartego ognia i wjeżdżania autami do lasów, bo w takiej sytuacji łatwo o pożar – przypomina Adam Pietrzak z Regionalne Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W tym tygodniu były dwa pożary w regionie – jeden koło Olsztynka, drugi w nadleśnictwie Myszyniec. Oba udało się szybko opanować.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie rocznie na ochronę przeciwpożarową wydaje prawie 7 milionów złotych. Tegoroczna akcja przeciwpożarowa rozpoczęła się w tym tygodniu. Dwa razy na dobę w nadleśnictwach mierzona jest wilgotność ściółki i temperatura powietrza, co pozwala określić stopień zagrożenia pożarowego.

Pracownicy lasów obserwują na specjalnych wieżach, czy nie ma pożarów w ich okolicach. Dodajmy, że jeśli przez 5 dni z rzędu wilgotność ściółki mierzona o godzinie 9 jest poniżej 10 procent, nadleśniczy ma obowiązek zamknąć wstęp do lasu.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, lasy, sucho, zagrożenie, Lasy Państwowe
Pożar domu w powiecie działdowskim. Jedna osoba trafiła do szpitala

Pożar budynku wielorodzinnego we wsi Iłowo-Osada w powiecie działdowskim. Z nieustalonych dotąd przyczyn spłonął dach domu. Dziewięć osób, w tym czworo dzieci, ewakuowało się jeszcze przed...

Zamknij
RadioOlsztynTV