DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Bardzo dobry występ olsztyńskich karateków podczas ogólnopolskiego turnieju w Warszawie

Kolekcja medali zawodników Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin powiększa się z miesiąca na miesiąc. Tym razem w weekend odbył się w Warszawie Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO „BIAŁOŁĘKA CUP – 2020”.

Olsztyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało 16 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach kata, kumite oraz walk reżyserowanych.

Turniej podzielony był na dwa stopnie trudności. Pierwszy – dla osób początkujących, stanowiący doskonałą okazję do rozpoczęcia przygody związanej z udziałem w zawodach, drugi – dla bardziej doświadczonych, których zmagania na macie są kolejnym cennym doskonaleniem umiejętności.

Wielkie gratulacje należą się początkującym, najmłodszym adeptom OKKK, którzy dzielnie walczyli po raz pierwszy w tego typu zawodach.

Z medalem w kumite czyli walkach, w których ważna jest motoryka, koordynacja, wola walki, wrócili: Gabryś Jankowski (2. miejsce) oraz Aleksander Gos (3. miejsce). Wyróżnić należy także Kubę Rombel, który  mimo iż nie uzyskał wystarczającej ilości punktów kwalifikujących go do strefy medalowej wykazał się zaciętością i wolą walki godną dobrego zawodnika.

Nieco starsi wiekowo zawodnicy również dali z siebie wszystko. Medale zdobyły: Weronika Kuszelewska oraz Zofia Fałkowska – obie 3 miejsce. Natomiast Gabrielowi Chojnowskiemu pełnemu ambicji tym razem nie udało się stanąć na podium.

Wśród seniorów również nie zabrakło sukcesów. Mateusz Pisarek zajął 2. miejsce a Michał Bombała 3.

Świetne występy początkujących zmobilizowały naszych bardziej doświadczonych zawodników, którzy zdobyli 10 medali. W kumite (walki) z bardzo dobrym wynikiem wróciła Dominika Pogłód (2. miejsce) oraz Szymon Sidorowicz, Malwina Otremba, Monika Czupryńska i Aisha Ndiaye (3. miejsce).

W konkurencji walk reżyserowanych OKKK reprezentował duet: Aisha Ndiaye i Zuzia Dąbkowska, które zdobyły 1 miejsce zaś Dominika Pogłód i Monika Czupryńska wywalczyły 3. miejsce.

W konkurencji kata (układy), gdzie ważna jest bardzo dobra pamięć ruchowa oraz doskonała technika na podium stanęły – Aisha Ndiaye 2 miejsce, Zuzanna Dąbkowska oraz Malwina Otremba 3 miejsce. Tym razem bez medalu wrócił bardzo ambitny Antoni Harpak, który pierwszą walkę wygrał zdecydowanie na punkty, ale niestety druga nie umożliwiła mu dostania się do strefy medalowej.

Autor: Marek Wieczorek

Więcej w zawody, karate
W Braniewie wybrano Mistrzów Wojska Polskiego. Wśród najlepszych żołnierze 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Olsztyna

Spartakiada to najważniejsza sportowa impreza organizowana przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz 16. Pomorską Dywizję Zmechanizowaną. - To czas, kiedy żołnierze z całej Polski prezentują...