Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

„Ballada o Januszku” z Elbląga

Fot. Łukasz Węglewski

Na 3 miesiące aresztowano 58-latka z Elbląga, który brutalnie znęcał się nad swoją matką.

To, co robił 78-letniej kobiecie przypominało zachowanie bohatera popularnego w latach 90. serialu telewizyjnego „Ballada o Januszku”. Na porządku dziennym było bicie po głowie, szarpanie i popychanie. Oprócz tego, wyrodny syn budził w nocy swoją matkę włączając domowe sprzęty i głośno oglądał telewizję. Najczęściej robił to gdy był pijany.

W końcu kobieta powiadomiła policję, ale kilka dni później złożyła w prokuraturze pismo, że pogodziła się z synem i nie chce by był karany. Jednak po przesłuchaniu przez policję sąsiadów okazało się, że kobieta od dawna przechodziła gehennę. Kiedy policjanci po raz kolejny pojechali przesłuchać pokrzywdzoną kobietę, syn przestrzegał ją by mówiła to, co ustalił z nią wcześniej. Straszył matkę, że policjantki są z mafii.

78-latka przyznała, że syn nią manipulował i chciał w ten sposób wpłynąć na jej zeznania. Podobnie było z wcześniejszym pismem wysłanym do prokuratury. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował Andrzeja R. na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia. Wcześniej był notowany między innymi za znieważenie policjanta. (wch/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, areszt, matka, znęcanie się
Elbląg ma mieć nowego skarbnika miasta

Zbigniew Pater, który pracował w ratuszu ponad 30 lat, odchodzi z pracy - wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga: J.Urbaniak Nowym skarbnikiem ma zostać Henryk...

Zamknij
RadioOlsztynTV