Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bądź trzeźwy, kiedy siadasz za kółko po imprezie. Rusza akcja „Europejska Noc bez Wypadku”

W krajach Unii Europejskiej kolejna odsłona akcji pod hasłem „Europejska Noc bez Wypadku”.

To międzynarodowy projekt, które go celem jest ograniczenie wypadków po dyskotekach i innych sobotnich zabawach. W Polsce kampania prowadzona będzie po raz szesnasty w kilkudziesięciu miastach – na Warmii i Mazurach m.in. w Bartoszycach, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Szczytnie i Nidzicy.

W tych miejscach wolontariusze będą namawiali kierowców bawiących się w klubach, by nie pili alkoholu i bezpiecznie odwieźli swoich bliskich i znajomych do domów. Każdy kierowca, który zgodzi się wziąć udział w akcji dostanie na rękę specjalną, fluorescencyjną opaskę. Po wyjściu z lokalu będzie mógł przebadać się profesjonalnym alkomatem.

Odpowiedzialni kierowcy zostaną nagrodzeni upominkami. Ci, u których zostanie wykryty alkohol, zachęcani będą do pozostawienia auta i skorzystania z innego środka transportu.

Według raportu Alcosense Laboratories aż 30% polskich kierowców przyznaje, że może jeździć samochodem pod wpływem alkoholu. Szczególnie niepokojące są statystyki ukazujące wzrost udziału w wypadkach drogowych, młodych, pijanych kierowców .

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w impreza, pijany, alkomat, alkohol, kierowca, trzeźwy
„Chwiejąc się na nogach spytał o drogę, wsiadł do auta i chciał odjechać”. Kierowca miał 4 promile i ukradł samochód

Dzięki obywatelskiej postawie w Piszu zatrzymano kompletnie pijanego kierowcę. Mieszkaniec gminy Orzysz miał 4 promile alkoholu w organizmie. Był nie tylko pijany, ale na dodatek jechał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV