Austriak Stefan Horngacher zrezygnował z funkcji trenera kadry polskich skoczków narciarskich

Stefan Horngacher. Fot. Tadeusz Mieczyński

Czech Michal Dolezal zastąpił Austriaka Stefana Horngachera w roli trenera kadry polskich skoczków – poinformował w TVP dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz.

„Michal zna bardzo dobrze kadrę i będzie kontynuował pracę Stefana. Sztab szkoleniowy zostaje, dojdą pewnie jakieś osoby, ale podamy do informacji w późniejszym terminie” – oświadczył Małysz.

41-letni Dolezal był w przeszłości trenerem czeskiej kadry, a w polskiej należał do współpracowników Horngachera. Jako skoczek najbardziej wartościowe wyniki uzyskał na igrzyskach w Nagano w 1998 roku, zajmując ósme i 11. miejsce.

Horngacher pracował z reprezentacją Polski przez trzy lata. Pod jego wodzą biało-czerwoni m.in. dwa lata temu w Lahti po raz pierwszy w historii zostali drużynowymi mistrzami świata, a Piotr Żyła wywalczył brązowy medal na dużym obiekcie. W ubiegłym roku w Pjongczangu po złoty medal igrzysk sięgnął Kamil Stoch, który jeszcze cieszył się z brązowego wywalczonego z kolegami w drużynie. Stoch zdobył także Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/18. Natomiast w niedawnych MŚ w Seefeld na normalnym obiekcie triumfował Dawid Kubacki, a drugi był Stoch.

Autor: PAP
Redakcja: A. Podbielska

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piotr Żyła czwarty w ostatnim w tym sezonie konkursie Pucharu Świata

Japończyk Ryoyu Kobayashi zwyciężył w ostatnim w tym sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Piotr Żyła nie utrzymał miejsca na podium, kończąc rywalizację na czwartej...