Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Atak na region”. Premiera filmu 13 grudnia

Zdjęcia do filmu „Atak na region”

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbędzie się premiera filmu „Atak na region” w reżyserii Macieja Mydlaka. Fabularyzowany dokument przedstawia dramatyczne wydarzenia z 1981 roku.

Film jest adaptacją fragmentu książki Zenona Złakowskiego „Stało się”. Historia związana są z atakiem ZOMO na olsztyńską siedzibę NSZZ „Solidarność” w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku.

Film pokazuje fakty i narastające zagrożenie, które jest odczuwane w Zarządzie Regionu. Były tam dyżury całodobowe. Z godziny na godzinę ktoś się przewija przez ten pokój, przynosi jakieś nowe wiadomości, czynny jest teleks i nasłuchiwanie, co się dzieje w kraju

– mówił Zenon Złakowski.

W produkcji występują aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza i Teatru Lalek w Olsztynie. Premiera odbędzie się 13 grudnia o godz. 14 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Film otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury z programu „Niepodległa”.

Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, premiera, video
Cztery tony nielegalnych substancji w rękach KAS

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli ponad cztery tony nielegalnych substancji wykorzystywanych do produkcji liquidów do e-papierosów - poinformowała rzeczniczka szefa KAS Justyna Pasieczyńska. Grupę osób,...

Zamknij
RadioOlsztynTV