Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artyści i sportowcy wspierają olsztyński Szpital Miejski. „Wszyscy działamy na rzecz tej zbiórki”

Epidemia koronawirusa nie tylko ogranicza nasze życie, ale także wyzwala w nas chęć niesienia pomocy innym. W naszym regionie już ponad 1200 osób wsparło internetową zbiórkę funduszy na rzecz Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Na koncie jest ponad 110 tysięcy złotych. Olsztyńscy artyści, sportowcy – ale nie tylko – postanowili wesprzeć tę akcję. Do sieci trafiło szczególne wykonanie znanego utworu „Olsztyn kocham” zespołu Czerwony Tulipan. O wspólnej inicjatywie artystów i sportowców oraz jaki był odzew w Internecie – mówił Piotr Sołoducha z zespołu Enej:

Dostaliśmy bardzo dużo komentarzy i podziękowania. Jest nam bardzo miło, gdy czytamy te wszystkie komentarze, ale nie na tym nam zależało. Zależało nam na tym, żeby po pierwsze zjednoczyć się w mieście, po drugie, pomóc na rzecz zbiórki dla Szpitala Miejskiego w Olsztynie. Teraz artyści, sportowcy nie bardzo mają możliwość innej pomocy, niż chociażby nagranie piosenki. Każdy z nas jest w domach, nikt z nas nie koncertuje, w domach są również piłkarze. Piosenka „Olsztyn kocham” zespołu „Czerwony Tulipan” była bardzo ciekawym połączeniem, bo muzycy, sportowcy, artyści wszyscy razem działaliśmy na rzecz tej zbiórki. Więc gdy czytamy wszystkie komentarze i wiemy, że ta zbiórka ruszyła, to po pierwsze jest nam bardzo miło, że mogliśmy się przyczynić do jej wsparcia, a po drugie cieszymy się, że udało się ją nagłośnić, bo pieniądze są niezbędne.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Posłuchaj piosenki Olsztyn Kocham

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka, szpital miejski, video, koronawirus
Koronawirus nie przeszkadza w pracach przy Mierzei Wiślanej. Wykonawcy stosują się do obecnych przepisów

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie przeszkadza w kontynuowaniu prac przy budowie drogi wodnej i kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Wykonawcy dostosowali się do obowiązujących przepisów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV