Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chojecki o wspólnym świętowaniu i pomocy uchodźcom. Słuchaj Porannych Pytań

Artur Chojecki. Fot. P. Getka

Po pandemicznej przerwie wracamy do pełnych obchodów Święta Konstytucji 3 maja – powiedział w Porannych Pytaniach wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, z którym rozmawiał Krzysztof Kaszubski.

Wojewoda Artur Chojecki wyraził radość z tego, że można już wspólnie świętować. Dodał, że początek uroczystości wojewódzkich w Olsztynie zaplanowano na godzinę 10.

Najpierw spotykamy się na mszy za ojczyznę w katedrze św. Jakuba, następnie wspólnym przemarszem w asyście Wojska Polskiego i mieszkańców Olsztyna przejdziemy na Plac Konsulatu Polskiego, gdzie pod pomnikiem Orła Białego odbędą się dalsze uroczystości.

Artur Chojecki mówił także o nieustającej pomocy uchodźcom. Zaznaczył, że wydłużony został czas wsparcia uciekinierów z ogarniętą wojną Ukrainy. Wojewoda zapewnił, że samorządy otrzymują na bieżąco pieniądze na pomoc uchodźcom.

Do tej pory przekazaliśmy już około 39 milionów złotych na zadania, które są w gestii samorządów, a więc na wypłatę środków dla obywateli którzy składają wnioski o 40 złotych, na realizację zadania związanego z nadaniem numeru PESEL oraz wypłatą pierwszych 300 złotych.

Do tej pory w regionie nadano już ponad 20 tysięcy numerów PESEL.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Arturem Chojewskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, wojna, Konstytucja 3 Maja, Ukraina, uchodźcy
Paciorki różańca

Przed cerkwią greckokatolicką przy ul. Lubelskiej w Olsztynie codziennie można spotkać ludzi czekających w kolejce. Tam, od ponad dwóch miesięcy, gromadzi się cała Ukraina - od...

Zamknij
RadioOlsztynTV