Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Arkadiusz Kulik został nowym komendantem Straży Miejskiej w Elblągu

Fot. Łukasz Węglewski

Arkadiusz Kulik zastąpi na stanowisku komendanta Straży Miejskiej Jana Korzeniowskiego, który 22 lat temu tworzył tę formację i od tego czasu nią kierował. 

Do konkursu ogłoszonego przez samorząd zgłosiły się dwie osoby. Kandydatura Arkadiusza Kulika została pozytywnie zaopiniowana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. Arkadiusz Kulik ma 48 lat. Jest podpułkownikiem straży granicznej, służył w tej formacji 25 lat. Był komendantem placówki Morskiego Oddziału w Elblągu, a pod koniec służby w Krynicy Morskiej.

W lutym tego roku przeszedł na wcześniejszą emeryturę. Za swoją służbę został wyróżniony srebrnym i brązowym medalem za zasługi dla Straży Granicznej, a także brązowym medalem za zasługi dla policji. Teraz pokieruje strażą miejską, która zajmuje się głównie dbaniem o ład i porządek w mieście. W ubiegłym roku strażnicy przeprowadzili 3,5 tysiąca interwencji, z czego ponad tysiąc   dotyczyła kwestii bezpieczeństwa na drogach, tyle samo łamania porządku publicznego, zaś pozostałe spraw utrzymania ładu i czystości.

Arkadiusz Kulik obejmie obowiązki Komendanta Straży Miejskiej w Elblągu już 15 lipca.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż miejska, komendant
Czujność strażnika miejskiego zapobiegła nieszczęściu. Obraz z monitoringu pomógł namierzyć 80-latkę

Dzięki czujności strażnika miejskiego udało się szybko zlokalizować i uratować 80-letnią elblążankę. Kobieta niepostrzeżenie wyszła z domu, nie informując o tym fakcie opiekunów. Jej stan zdrowia...

Zamknij
RadioOlsztynTV