Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

ARiMR: za dwa tygodnie ruszy nabór wniosków wspierających grupy producentów

Nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” ruszy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) za dwa tygodnie, 19 października. Rolnicy mogą otrzymać rocznie do 100 tys. euro – poinformowała w poniedziałek ARiMR.

Program, finansowany z PROW na lata 2014-2020, kierowany jest do nowych grup producentów rolnych uznanych od 14 grudnia 2019 r. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.

O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów uznane na podstawie ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych.

Wsparcia nie może otrzymać podmiot zrzeszający producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Jak informuje ARiMR pomoc przyznawana jest w okresie pierwszych 5 lat działania grupy lub organizacji producentów liczonych od dnia jej uznania. Wsparcie stanowi procentowy ryczałt od wartości przychodów netto grupy lub organizacji producentów i wynosi odpowiednio: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim – 8 proc, w czwartym roku – 7 proc. i w piątym – 6 proc.

Maksymalny limit pomocy to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu przyznania wsparcia. Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. Ostatnim dniem na ich złożenie będzie 30 listopada 2020 r.

Autor: Ł. Pawłowski (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nabór, wniosek
Coraz więcej chętnych do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Do jednostki w Morągu zgłosiło się ponad pół setki ochotników

Maszynista, bibliotekarz, pielęgniarka - to tylko niektóre z zawodów reprezentowane przez kandydatów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. W sobotę, 3 października w 42. Batalionie Lekkiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV