Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ARiMR rozpoczyna wypłaty zaliczek dopłat bezpośrednich dla rolników

Fot. Łukasz Węglewski

Od dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca zaliczki płatności bezpośrednich za 2018 rok. Do rolników trafi 70 % kwoty należnej dopłaty.

Pieniądze w pierwszej kolejności trafią na konta rolników z województw, które najbardziej ucierpiały w wyniku suszy. Wypłaty z tego tytułu będą realizowane do końca listopada.

Od dziś do rolników będzie trafiała też pełna kwota należnych płatności w ramach II filara unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. To między innymi płatności rolno-środowiskowo-klimatyczne i ekologiczne oraz dopłaty ONW, czyli w utrudnionych warunkach.

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich w tym roku złożyło ponad 1,3 mln rolników. Pozostałe 30 % dopłat bezpośrednich Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie wypłacała od początku grudnia. Ma na to czas do końca czerwca przyszłego roku.

Posłuchaj relacji Agnieszki Jasik

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kantor/IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, Unia Europejska, rolnicy, dopłaty, dopłaty bezpośrednie
Ponad 98 milionów złotych trafiło na konta rolników poszkodowanych przez suszę

Do tej pory do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 150 tysięcy wniosków o rekompensaty za straty w uprawach na łączną kwotę prawie 900 milionów....

Zamknij
RadioOlsztynTV