Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aresztowano dwie osoby podejrzane o oszustwa „na policjanta”

Podejrzani o oszustwo zostali aresztowani, fot. KWP

Wspólne działania policjantów z Olsztyna, Elbląga i Szczytna doprowadziły do zatrzymania 2 mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta”. 65-latka  oraz 57-latek ujęto na terenie Elbląga. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Oszuści dzwonili do ofiar podając się za policjantów lub członków bliskiej rodziny. Mówili o wypadkach, którym ulegli bliscy oraz o tym, że są potrzebne pieniądze na „uniknięcie odpowiedzialności” lub pokrycie szkód.

Ofiary przekazywały pieniądze osobom, których nie znały, a które przychodziły po ich odbiór często pod wskazany adres. Funkcjonariusze odzyskali około 40.000 złotych, które przekazała oszustom jedna z pokrzywdzonych osób.

Policjanci oraz prokurator wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd przychylił się do tego wniosku. Za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem – czyli oszustwo sprawcom mogą grozić kary do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, jak należy się zachować w przypadku otrzymania takiego telefonu.

Źródło: KWP
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, na wnuczka
Pracownica banku uchroniła starszą panią przed utratą oszczędności

  W ciągu ostatnich kilku dni trzech mieszkańców Iławy odebrało telefon od złodzieja, który usiłował wyłudzić pieniądze. Do 68-letniej kobiety zadzwonił oszust podający się za policjanta....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV