Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Areszt za udział w oszustwie „na prokuratora”. Ostródzianka straciła oszczędności

Fot. P. Getka

Ostródzki sąd aresztował tymczasowo 22-latka podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na prokuratora”. Jak poinformowała warmińsko-mazurska policja, mieszkaniec Gdańska pełnił rolę tzw. odbieraka.

Wspólnie z innymi osobami miał oszukać mieszkankę Ostródy. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia. Z kobietą skontaktowała się telefonicznie osoba podająca się za jej wnuczkę. Mówiła, że została zatrzymana za spowodowanie wypadku drogowego i potrzebuje pieniędzy, żeby odzyskać wolność.

Następnie do rozmowy włączył się „fałszywy” prokurator. Zażądał od pokrzywdzonej 180 tysięcy złotych kaucji. W efekcie kobieta oddała 45 tysięcy złotych młodemu mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania odebrać pieniądze.

Zatrzymanemu 22-latkowi przedstawiono zarzut oszustwa, za które grozi do ośmiu lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policja przypomina, że w przypadku różnych wariantów oszustw: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na prokuratora” i innych, oszuści wykorzystują zaufanie swoich ofiar do instytucji publicznych, grają na emocjach i nie mają żadnych skrupułów.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

Więcej w pieniądze, policja, prokurator, areszt, oszust, więzienie, Ostróda
Są dodatkowe pieniądze na wodne pogotowie ratunkowe

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył 450 tysięcy złotych na ratownictwo wodne w regionie. Wsparcie otrzymało sześć organizacji czuwających nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą. Marszałek województwa Marcin Kuchciński...

Zamknij
RadioOlsztynTV