Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Archeolodzy chcą przebadać pozostałości po zamku

poszukiwania archeologiczne na dziedzińcu muzeum w Elblągu

Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu zapowiada dalsze poszukiwania pozostałości po zburzonym ponad pół wieku temu zamku krzyżackim.

2 lata temu, podczas prac ziemnych przy modernizacji placówki, na dziedzińcu muzeum archeolodzy natknęli się na pozostałości z okresu średniowiecza. Przyszedł czas na naukowe opracowanie znalezisk – wyjaśnia dr Mirosław Marcinkowski, kierownik działu archeologii bałtyckiej Muzeum Archeologoczno-Historycznego w Elblągu.

00:00 / 00:00

W ubiegłorocznych badaniach uczestniczyło 20 studentów archeologii, którzy pomogli zebrać próbki różnych materiałów znalezionych na głębokości 4 metrów. Archeolodzy czekają jeszcze na ekspertyzy, które ułatwią opisywanie badanego terenu – dodaje Mirosław Marcinkowski:

00:00 / 00:00

Elbląskie odkrycie już 2 lata temu okrzyknięte zostało sensacją. Badania zostały włączone w brytyjski program naukowy „Ekologia Krucjat” poświęcony ekspansji Krzyżaków na terenie nadbałtyckim. Kolejne prace na terenie Podzamcza być może zaczną się w przyszłym roku. (mstan/bsc)

Fot. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, Elbląg, archeolodzy, zamek, Krzyżacy
Elbląskie muzeum przed premierą

Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne szykuje się do otwarcia nowej, zmodernizowanej części. Placówka pozyskała na to pieniądze z programu Polska Litwa Rosja wspólnie z muzeum Brama Frydlandzka w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV