Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aquapark w Morągu?

Władze Morąga chcą wybudować w mieście aquapark. To czy inwestycja ruszy, zależy od przyznania unijnego dofinansowania. Pływalnia ze zjeżdżalniami miałaby kosztować 20 milinów złotych.

Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski ubiega się o 50-procentowe wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Obecnie inwestycja jest na pierwszym miejscu tzw. listy rezerwowej. Wielofunkcyjny obiekt miałby stanąć na gminnej działce, na Kolonii Warszawskiej w Morągu. Poza basenami byłyby w nim zjeżdżalnia, siłownia, sauna i jakuzzi.

Burmistrz Sobierajski jest przekonany, że kryta pływalnia służyłaby nie tylko mieszkańcom gminy Morąg, ale także sąsiednich miejscowości, m.in. Miłakowa, Małdyt, Łukty i Pasłęka. Jeśli miasto dostanie dofinansowanie budowa aquaparku ma ruszyć wczesną wiosną. Obiekt byłby być wtedy gotowy do końca maja przyszłego roku. (ami/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w aquapark, morąg
Prawidłowa postawa

Troje młodych ludzi, którzy zatrzymali sprawcę napaści na starszą kobietę dostało podziękowania od komendanta Komisariatu Policji w Morągu wraz i burmistrza tego miasta. Jadąc samochodem zauważyli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV