Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Apeluję do posłów PiS o wsparcie samorządu elbląskiego” vs „Za złożonym wnioskiem trzeba chodzić, robię to jadąc do Warszawy”

Leonard Krasulski (PiS) i Monika Falej (Lewica)

46 samorządów z regionu warmińsko-mazurskiego nie otrzymało wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wśród nich jest Elbląg – podkreślała posłanka Lewicy Monika Falej podczas konferencji prasowej

Monika Falej zaapelowała do Prawa i Sprawiedliwości o wsparcie elbląskich projektów.

Zwracam się z apelem do parlamentarzystów i parlamentarzystek Prawa i Sprawiedliwości o wsparcie samorządu elbląskiego i każdego innego, który składa wnioski, żeby dostać dofinansowanie

00:00 / 00:00

Władze Elbląga wnioskowały o 12 milionów złotych na remont ulicy Wschodniej. Ta inwestycja ma umożliwić w przyszłości budowę obwodnicy miasta.

Jak podkreśla poseł PiS okręgu elbląskiego Leonard Krasulski wniosek ten został zaopiniowany pozytywnie na szczeblu wojewódzkim.  Dodał, że będzie zabiegał o przyznanie środków na realizację tej inwestycji na szczeblu rządowym.

To nie jest tak, że się składa wniosek i jest się usatysfakcjonowanym, że się go złożyło. Za tym wnioskiem trzeba chodzić.  Ja robię to jadąc do Warszawy. Jestem przekonany, że ta droga zostanie dofinansowane, jeśli nie z funduszy samorządowych, to z funduszy modernizacji dróg. Źródło się znajdzie.

00:00 / 00:00

Poseł Krasulski zaznacza, że potrzeb w regonie jest więcej, to m.in. wsparcie Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, kupno tomografu dla Szpitala Miejskiego w Elblągu, wykonanie wodociągów w Nowakowie, czy zabezpieczenie średniowiecznych murów w Pasłęku.

 

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, parlamentarzyści, lewica, posłanka, Leonard Krasulski, pose
Budżet państwa sfinansuje pogłębienie toru wodnego na rzece Elbląg

Około 300 milionów złotych potrzebuje Elbląg na rozbudowę Portu Morskiego. Chodzi przede wszystkim o nowy, dużo większy terminal przeładunkowy i obrotnicę dla statków. Wszystko wiąże się...

Zamknij
RadioOlsztynTV