Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Wojciechowska złożyła ślubowanie poselskie

Anna Wojciechowska. Fot. K. Pakulnicki

Anna Wojciechowska złożyła w Sejmie ślubowanie poselskie. W klubie Koalicji Obywatelskiej zastąpi zmarłą w kwietniu warmińsko-mazurską posłankę Annę Wasilewską.

W wyborach parlamentarnych 2019 roku, Anna Wojciechowska startowała z list KO w okręgu nr 35, obejmującym wschodnią część województwa warmińsko-mazurskiego wraz z Olsztynem. Uzyskała czwarty wynik na liście, nie zdobywając mandatu poselskiego. W wyborach samorządowych w 2018 roku bezskutecznie ubiegała się o urząd prezydenta Ełku, objęła stanowisko radnej; wcześniej pracowała w urzędzie miasta. Zgodnie z kodeksem wyborczym, po śmierci posła jego mandat przypada osobie, która uzyskała kolejny najwyższy wynik na tej samej liście, który jednak nie zagwarantował miejsca w Sejmie.

Posłanka KO Anna Wasilewska zmarła 6 kwietnia. W latach 2007-2008 była wiceprezydentem Olsztyna, a od 2010 do 2015 roku zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Autor: K. Kantor / M. Małecki (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, poseł, mandat
Posypały się mandaty za brak maseczek. „Priorytetem jest uświadamianie, a nie karanie”

Ponad 2600 razy interweniowali warmińsko-mazurscy policjanci w weekend wobec osób, które lekceważą kwestie zasłaniania ust i nosa. Jak powiedziała Radiu Olsztyn starszy sierżant Karolina Hrynkiewicz z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV