Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Szymczak: Najbezpieczniejsze jest lokowanie środków w nieruchomości

Anna Szymczak Fot. M. Rutynowski

Gościem Leszka Cimocha w audycji Po Pierwsze Gospodarka była Anna Szymczak – prezes Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego.

Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane istnieje na rynku od prawie pół wieku. Historia firmy sięga 1959 roku. Od tego czasu wybudowało wiele obiektów handlowych, usługowo-przemysłowych, hal i sal sportowych, szpitali, budynków mieszkalnych i obiektów turystycznych m.in. hoteli i basenów. Firma z Iławy zajmuje się także renowacją budynków zabytkowych i remontami podnoszącymi standard już istniejących obiektów.

Od 2012 roku firmą zarządza Anna Szymczak. Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane działa na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Teraz inwestują między innymi w Olsztynie, Malborku, Iławie, Kwidzyniu i Grudziądzu.

Ceny mieszkań od wielu lat systematycznie idą w górę. W ciągu ostatniego roku ceny mieszkań wzrosły o około 10 procent.

Bank ziemi się kurczy. Do tej pory byliśmy na runku w Olsztynie i Iławie. Żeby pokazać swoją jakość szukaliśmy nowych rynków, między innymi w Kwidzyniu i Grudziądzu

– podkreślała Anna Szymczak.

Gość audycji Po Pierwsze Gospodarka zwraca uwagę, że wiele mieszkań sprzedaje się za gotówkę.

Mieliśmy jedną inwestycję, gdzie na mieszkanie był wzięty kredyt, pozostałe lokale zostały kupione za gotówkę. Od lat najbezpieczniejsze jest lokowanie środków w nieruchomości (…)

Prezes Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego podkreśliła, że diametralnie zmieniło się podejście do mieszkań z tzw. wielkiej płyty.

Podejście do wielkiej płyty nabrało nowej jakości. Mieszkania te są dobrze zlokalizowane, a jedynym mankamentem jest brak miejsc postojowych.

Okazuje się, że dla wielu mieszkańców m.in. Mazowsza niezwykle atrakcyjne są mieszkania w Olsztynie.

Walorem Olsztyna jest jego dobre położenie i lokalizacja blisko jezior i lasów. Właśnie dlatego mieszkania tu są cały czas preferowane.

Anna Szymczak mówiła także o najnowszych trendach w budownictwie mieszkalnym.

Zmieniły się wymagania klientów. Płacąc za mieszkanie stawiają oni na jakość i wysoki poziom. Ważne są też trendy związane z małą architekturą. Moda cały czas się zmienia. Teraz w modzie są m.in. dodatki z drewna. Niestety w Olsztynie rynek ziemi jest ograniczony, bo niewiele gruntów posiada miejski plan zagospodarowania.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za rozmowa

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, Iława, Olsztyn, budownictwo, Malbork, grudziądz, Kwidzyn, rynek nieruchomości, Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane
Większe pieniądze dla rad osiedli? Apelują o to działacze Razem

Partia Razem chce większych pieniędzy dla olsztyńskich rad osiedli. Jej przedstawiciele złożyli do przewodniczącego Rady Miasta Olsztyna pismo z prośbą o zajęcie się radami osiedli podczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV