Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Maria Wesołowska uczyła prawa w Olsztynie

Znana z sądowego programu telewizyjnego sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się w Olsztynie z uczniami i studentami. Zdjęcie: screenshot z odcinka programu

Znana z sądowego programu telewizyjnego sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się w Olsztynie z uczniami szkół licealnych oraz studentami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-mazurskiego w Olsztynie.

Sędzie zaprosiła do stolicy regionu posłanka PO Lidia Staroń. – Spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską, to część realizowanego przeze mnie programu „Prawny GPS” – tłumaczyła posłanka zaproszenie popularnej pani sędzi. – Jest to program służący edukacji prawnej, skierowany szczególnie do młodzieży.

Zdaniem posłanki Staroń, celem programu jest profilaktyka i uświadamianie zagrożeń. Sędzia Anna Maria Wesołowska przekonywała, że polskie społeczeństwo ma nikłą znajomość prawa, dlatego potrzebna jest mu edukacja w tej dziedzinie. Sędzia stwierdziła, że od 15 lat walczy o edukację prawną nie tylko dzieci i młodzieży ale i całego społeczeństwa. Jej zdaniem świadomy obywatel to taki, który zna prawo, bo dzięki temu może podejmować właściwe decyzje.

– Zawody prawnicze mają olbrzymią przyszłość – dodała Anna Maria Wesołowska. Zdaniem sędzi lekcje prawa powinny odbywać się już w szkołach średnich.

Sędzia Anna Maria Wesołowska jest współautorką ustawy o świadku koronnym. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej „Ośmiornicy” i Gangu Popeliny. Obecnie jest w stanie spoczynku.

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego:

00:00 / 00:00

(kaszub/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo, Staroń
Wydział Prawa UWM zyskał pełne prawa akademickie

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk prawnych. Oznacza to, że wydział zyskał pełne prawa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV