Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Bułło: Z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa najlepiej poradziła sobie branża produkcyjna

Fot. Zbigniew Woźniak

Gościem Krzysztofa Kaszubskiego w audycji Po Pierwsze Gospodarka była Anna Bułło, dyrektor Regionu Warmińsko-Mazurskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jak na poszczególne branże mogą wpływać ograniczenia związane z pandemią koronawirusa?

W naszym regionie – podobnie jak w całej Polsce, najtrudniej ma branża usługowa – eventowa, hotelarska, restauracyjna, ale także kulturalna czy transportowa. Bardzo dobrze poradziła sobie branża produkcyjna. Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem zarządzających firmami, bo oni dostosowali się doskonale.

– podkreśliła Anna Bułło.

BGK przygotował program „Sternik”, nawiązujący do popularnego na Warmii i Mazurach żeglarstwa. Czy to też nawiązanie do wzburzonego morza na jakim znalazła się gospodarka regionu?

Elementy słownictwa żeglarskiego doskonale oddają to, co się działo. W „Sterniku” interesują nas ludzie, którzy znakomicie sobie radzą. I to nie tylko jest zysk, ale minimalizowanie strat, szukanie nowych rozwiązań, dbanie o zespół.

Do kogo skierowany jest Sternik? Kto może włączyć się do akcji i na jakie profity mogą liczyć uczestnicy?

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Anną Bułło

Redakcja: K, Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bartodziej z Ługwałdu

Jak wyglądał pierwotny ul Warmów? Czy w takich ulach mogą zagnieździć się pszczoły? Dominik Sidor z Ługwałdu znalazł się w nielicznym gronie stypendystów Ministra Kultury, Dziedzictwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV