Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Andrzej Śliwka o Programie dla Żuław. Posłuchaj Porannych Pytań z Elbląga

Fot. J. Sulecki

– Chcemy podejść do sprawy kompleksowo, kulturowo oraz inwestycyjnie – tak o konieczności stworzenia Programu dla Żuław mówił gość Porannych Pytań, wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

Dotyczyć on będzie całych Żuław Wiślanych, podzielonych administracyjnie na dwa województwa: pomorskie oraz warmińsko-mazurskie. Przede wszystkich ważne jest zabezpieczenie tego cennego regionu rolnego przed powodziami i poprawienie komfortu życia ludzi tu żyjących. Na to potrzebne są pieniądze ze Skarbu Państwa i to nie małe, bo w tych warunkach inwestycje są droższe niż w innych częściach kraju.

Po raz pierwszy pada też kwestia wsparcia mieszkańców Żuław, tak by wzmocnić ich poczucie wspólnoty i tożsamości z miejscem, w którym żyją. Program dla Żuław powstanie przy współpracy samorządów oraz wszystkich służb zajmujących się ich utrzymaniem oraz bezpieczeństwem.

Minister Andrzej Śliwka nie ma za to nowych informacji dotyczących rozmów rządu z władzami Elbląga w sprawie portu morskiego. Chodzi o dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa i przejęcie pakietu większościowego w spółce.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, port morski, Żuławy, Poranne Pytania, melioracja, program
Przeszczepy szpiku kostnego w Olsztynie? Błażej Poboży wierzy, że w tym roku to możliwe

- Liczę na to, że przeszczepy szpiku kostnego w Olsztynie zaczną się w tym roku – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister spraw wewnętrznych i...

Zamknij
RadioOlsztynTV