Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Maciejewski: Jeżeli będzie to możliwe, w jesiennych wyborach powalczę o mandat poselski z listy PiS

Nie będę starował w najbliższych wyborach parlamentarnych z listy Kukiz’15 – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł Kukiz’15 z Warmii i Mazur Andrzej Maciejewski.

Padła propozycja od Pawła Kukiza do wszystkich posłów, aby byli w swoim danym okręgu „jedynkami”. Powiedziałem Pawłowi na 100 dni przed wyborami – dziękuję, nie skorzystam. Nie mam w planach startowania z list Kukiz’15. Uważam, że jest to uczciwe postawienie sprawy. Jestem ciągle w klubie. Zapowiedziałem, że nie wystartuję. Jednocześnie nie ukrywam, rozpoczęły się rozmowy z nowymi, potencjalnymi partnerami.

– powiedział na antenie poseł.

Gość Krzysztofa Kaszubskiego przyznał, że jeżeli będzie to możliwe – w jesiennych wyborach powalczy o mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Zapytany o sytuację klubu, powiedział, że nie zgadza się z działaniami podejmowanymi obecnie przez Pawła Kukiza.

Powiedziałem Pawłowi, z czym się nie zgadzam. Uważam, że ten kierunek, ewolucja partii, powinien nastąpić. Sporo posłów za tym było. Powiedziałem wyraźnie – 3 razy „nie” dla PSL-u. Ugrupowania, które utożsamia wszystkie te cechy, z którymi Kukiz’15 walczył. Powiedziałem wyraźnie, nie ma mojej zgody. Bezpartyjni samorządowcy, z wszelkim szacunkiem w wyborach samorządowych tak, ale nie w wyborach parlamentarnych.

– skomentował Andrzej Maciejewski.

Fot. A. Chmielewska

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Andrzejem Maciejewskim

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Andrzej Maciejewski, kandydat, video
Czy można jeździć szybko, ale bezpiecznie? „Jeśli pieszy zderzy się z autem przy prędkości 70 km/h, nie ma szans na przeżycie”

Dzień Bezpiecznego Kierowcy nieprzypadkowo jest obchodzony 25 lipca, gdyż tego dnia, w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców. Święto powstało w 2006 roku,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV