Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Duda pisze list, w którym zabiega o głosy rolników

Fot. Łukasz Węglewski

Andrzej Duda pisze do rolników za pośrednictwem posłów.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie odczytali list otwarty kandydata PiS na prezydenta, w którym prosi on o głosy mieszkańców wsi w niedzielnej drugiej turze wyborów. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit przytacza zawarte w liście obietnice, jakie rolnikom składa Andrzej Duda.

00:00 / 00:00

Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich postanowił poprzeć Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Jego prezes Wiesław Domian przekonuje, że jego organizacji bliżej do kandydata PiS, niż do Bronisława Komorowskiego, m.in. z powodu podpisanej przez urzędującego prezydenta ustawy podnoszącej wiek emerytalny.

00:00 / 00:00

Rolnicy są wyłączeni z powszechnego systemu emerytalnego. Ich świadczenia wypłaca KRUS, który pobiera od nich bardzo niewielkie składki, wystarczające na sfinansowanie zaledwie 10 procent świadczeń. Resztę – w skali kilkunastu miliardów złotych rocznie – finansuje budżet państwa.

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wieś, rolnictwo, rolnicy, list, duda
Kultura na wsi

Kiedyś było inaczej, a dziś wszyscy siedzą w domu - mówią emerytki z Targowa koło Dźwierzut. Ich pomysł na kulturę to... kabaret. W naszym kole gospodyń...

Zamknij
RadioOlsztynTV