Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Dowgiałło: Upadek biura podróży Thomas Cook to niewyobrażalna sytuacja na rynku turystycznym

Andrzej Dowgiałło. Fot. A. Dybcio

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Andrzej Dowgiałło, właściciel i prezes Grupy Anders, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Oddziału Warmińsko-Mazurskiego oraz wiceprezes Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Cała branża turystyczna jest wstrząśnięta upadkiem brytyjskiego biura podróży Thomas Cook. Około 600 tysięcy turystów z całego świata, ma kłopoty z wypoczynkiem i z powrotem do swoich krajów. Biuro podróży Neckerman Polska, należące do Thomasa Cooka, złożyło oświadczenie o niewypłacalności, chociaż jeszcze w poniedziałek zapewniało, że ich upadłość nie dotyczy.

Thomas Cook działał od 178 lat. Każdego sezonu wysyłali na wczasy i wycieczki 19 milionów osób. – Ta sytuacja będzie miała wpływ na całą światową turystykę – ocenił Andrzej Dowgiałło i dodał:

Biuro podróży Thomas Cook to globalna firma, największe biuro podróży, a nawet twórca turystyki. Ta firma była uważana za najbardziej pewną i stabilną. Okazuje się jednak, że ta stabilność została naruszona i wszystko rozsypało się jak domek z kart. To niewyobrażalna sytuacja na światowym rynku turystycznym. Upadek tak wielkiego biura podróży narusza wiarygodność branży turystycznej.

Posłuchaj całej rozmowy

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, Andrzej Dowgiałło
Mazury Zachodnie nominowane do tytułu Polskiej Marki Turystycznej

W Warszawie po raz pierwszy w historii przyznano te prestiżowe tytuły i ogłoszono kolejne nominacje. To wyróżnienie dla najlepiej zarządzanych regionów turystycznych. Tytuł Polskiej Marki Turystycznej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV