DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro

Aleksandra Lisowska wicemistrzynią Polski na 10 kilometrów

W Kole w województwie wielkopolskim rywalizowały najlepsze biegaczki w kraju na dystansie 10 kilometrów. Nie brakowało również zawodniczek specjalizujących się w zdecydowanie dłuższych dystansach – jak Aleksandry Lisowskiej.

Biegająca maratony zawodniczka AZS-u UWM Olsztyn zajęła drugie miejsce. Jak powiedziała Radiu Olsztyn, ze swojego występu jest zadowolona… połowicznie.

Jest sukces i niedosyt. Niestety, na 7. kilometrze lekko mi się ugięły nogi i w tym czasie zawodniczka mi uciekła. Najważniejsze, że jest rekord życiowy i jest apetyt na dużo więcej. Kończyć sezon z rekordem życiowym to tak naprawdę tylko się cieszyć (…)

– przyznała Aleksandra Lisowska.

Mistrzostwa Polski na 10 kilometrów wygrała Sabina Jarząbek z KKL Kielce – z czasem 32 minuty i 22 sekundy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Mistrzostwa Polski, biegi
W Ostródzie zakończył się Polonijny Festiwal Biegowy

W Ostródzie odbył się VI Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy. Na starcie stanęło ponad 160 zawodników. Biegi rozegrane zostały w kilku kategoriach wiekowych, a zakończyły się drużynową...