Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akumulatory wypełnione unikatową kolekcją bursztynu. Ich wartość oszacuje biegły

Fot. KAS

7,5 kilograma bursztynu znaleźli funkcjonariusze służby celno-skarbowej w jednym z aut poddanych odprawie granicznej. Było to na polsko-rosyjskim przejściu w Grzechotkach.

Był to surowiec zarówno w postaci nieobrobionej, jak i wstępnie przetworzony do użycia w wyrobach biżuteryjnych. Towar ukryty był w dodatkowych akumulatorach, które przewożone były w przestrzeni pasażerskiej. Największa z nieobrobionych brył bursztynu ważyła prawie pół kilograma. To niebywały i bardzo ceniony okaz bursztynu mlecznego. Pozostałe kamienie o gładkiej, wypolerowanej powierzchni stanowiły kolekcję o różnorodnych kształtach, wykorzystywanych jako półfabrykaty kamieni jubilerskich.

– powiedziała Radiu Olsztyn młodszy aspirant Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Kierowca forda transita usłyszał zarzuty, a bursztyn trafił do magazynu celnego w Grzechotkach. Jego wartość oszacuje powołany biegły rzeczoznawca. Na poczet grożącej grzywny zabezpieczono 20 tysięcy złotych.

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za J. Golon/W-MOSG

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, bursztyn, akumulator, kolekcja, kruszec, służba celna, kolekcja bursztynu
Jak nie zostać wakacyjnym przemytnikiem?

Zbliża się czas urlopów i wyjazdów w najdalsze zakątki świata. Trzeba pamiętać, że wwożąc do Unii Europejskiej czy Strefy Schengen prezenty albo pamiątki, należy zwrócić uwagę...

Zamknij
RadioOlsztynTV