DZIŚ: 10 °C pogoda dziś

Austriak Stefan Kraft mistrzem świata na dużej skoczni. Piotr Żyła tuż za podium

Fot: PAP/Grzegorz Momot

Piotr Żyła zajął czwarte miejsce w konkursie narciarskich mistrzostw świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Złoty medal zdobył Austriak Stefan Kraft, a pozostałe miejsce na podium zajęli Norweg Robert Johansson i Niemiec Karl Geiger.

Kraft wyprzedził Johanssona o 4,4 pkt. Geiger stracił do zwycięzcy 9,1 pkt, a Żyła – mistrz świata z normalnego obiektu – 12,1 pkt.Dawid Kubacki zajął 15. miejsce, 19. był Kamil Stoch 19., a 21. Andrzej Stękała.

Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy.

Redakcja: K. Ośko za PAP