Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akcja „Znicz”. 45 osób straciło życie w wypadkach drogowych

Na drogach Warmii i Mazur trwa policyjna akcja ZNICZ

Na drogach w całym kraju trwa akcja „Znicz”. Nad bezpieczeństwem czuwają tysiące policjantów z wydziału ruchu drogowego, których wspierają inni funkcjonariusze. Mimo to od środy w wypadkach na polskich drogach zginęło aż 45 osób.

Komenda Główna Policji podsumowała czwarty dzień akcji „Znicz” prowadzonej na drogach w całym kraju. Podkomisarz Robert Opas z zespołu prasowego KGP podał PAP w niedzielę, że od 31 października do 3 listopada do północy policjanci zatrzymali 1040 pijanych kierowców.Podkomisarz Opas podał także statystyki dotyczące wypadków.

Ze wstępnych danych wynika, że w sobotę 3 listopada doszło do 82 wypadków, w których 113 osób zostało rannych, a 14 osób straciło życie

– powiedział.

To oznacza, że od początku akcji „Znicz”, czyli od środy, w całym kraju doszło do 353 wypadków, w których zginęło już 45 osób, a poważnie rannych zostało 427 osób.

W ramach akcji „Znicz” nad bezpieczeństwem na drogach czuwa około 5 tys. policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz inni funkcjonariusze: ze straży granicznej, żandarmerii wojskowej czy ITD. KGP na razie nie jest w stanie podać, ile kontroli do tej pory przeprowadzono.

Akcja „Znicz” na drogach trwa od 31 października – od godz. 6, do 4 listopada – do godz. 22. Największej liczby patroli można się spodziewać na trasach wyjazdowych z największych miast oraz w pobliżu cmentarzy.

Policja apeluje, by kierowcy szczególną uwagę zwracali na pieszych, którzy bywają słabo widoczni na drogach.

Na Warmii i Mazurach od początku akcji „Znicz” doszło do jedenastu wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a piętnaście zostało rannych. Policja zanotowała ponad dwieście kolizji drogowych. Jak poinformował sierżant sztabowy Tomasz Markowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, zatrzymano czterdziestu pijanych kierujących:

Policjanci zwracają uwagę na szybciej zapadający zmrok i gorsze warunki jazdy:

Akcja „Znicz” zakończy się dziś o 22.

Z danych KGP wynika, że podczas ubiegłorocznej akcji „Znicz” od 27 października do 1 listopada, doszło do 478 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 551 zostało ciężko rannych. Policjanci zatrzymali 1240 kierujących pod wpływem alkoholu.

 

Źródło: PAP/B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, policja, akcja Znicz, wypadki drogowe
Pijana kobieta potrąciła policjanta. Funkcjonariusz w ciężkim stanie trafił do szpitala

Nadal poważny jest stan zdrowia policjanta, który wieczorem został potrącony przez pijaną kobietę podczas interwencji drogowej w Kozłowie pod Nidzicą. 37-letni policjant wraz z innymi funkcjonariuszami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV