Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akcja leśników i żołnierzy: nowy las, który wspólnie posadzili, stanie się płucami regionu

Fot. M. Stankiewicz

16. Żuławski Pułk Logistyczny wsparł Nadleśnictwo Elbląg w sadzeniu nowego lasu w Pogrodziu koło Elbląga. Żołnierze i leśnicy posadzili 14 tysięcy drzewek gatunków liściastych, które zastąpią zasadzony tam po wojnie mniej cenny przyrodniczo las świerkowy.

Sadzenie drzew jak najbardziej wpisuje się w motto Żuławskiego Pułku Logistycznego, którego ideą jest służba Ojczyźnie i lokalnej społeczności. Leśnictwo Pogrodzie wybrane jest nieprzypadkowo, bo konieczna jest tam wymiana drzew na takie, które powinny rosnąć. Po wojnie znalazły się tam świerki, które nie pasują do tego siedliska.

Nowe drzewka posadzone zostały tak, by mogły się dobrze przyjąć i rosnąć. Na otwartą przestrzeń trafiły dęby, które lubią światło, a między drzewostanem – buki i lipy. Żołnierze oraz pracownicy cywilni pułku pracowali dwa dni, licząc na to, że już za kilkanaście lat nowy las stanie się nowymi płucami regionu.

Płk. Piotr Pankowski podkreśla, że współpraca z leśnikami układa się „kwitnąco”. A praca w terenie była dla jego podwładnych dużą przyjemnością. Teraz z niecierpliwością będą czekać na efekty i pielęgnować swój zielony las.  Logistycy już zadeklarowali chęć dalszej współpracy z elbląskim nadleśnictwem także w innych akcjach.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, żołnierze
Wojskowi z elbląskiej dywizji zakończyli ćwiczenia Steadfast Jupiter 21

Stacjonujące w Elblągu Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód zakończyło udział w największym w tym roku ćwiczeniu wojsk NATO pod kryptonimem Steadfast Jupiter 21. Byliśmy jednym z wielu...

Zamknij
RadioOlsztynTV